Automatyczna linia do koszerowania przednich ćwierci wołowych o wydajności do 195 ćwierci na godzinę Artykuły firmy Kontakt do firmy

15.11.2022

Nowa automatyczna linia do koszerowania ćwierci wołowych jest to układ wykorzystujący również przenośnik łańcuchowy pracujący w poziomie i pionie do przemieszczania w odróżnieniu od poprzedniej wersji ćwierci wołowych przednich zawieszonych na eurohaku po rurze jezdnej. Za pomocą tego przenośnika ćwierci wołowe transportowane są kolejno przez poszczególne stanowiska z odpowiednią prędkością przez określony czas.

Jest to kolejne, proponowane przez nas rozwiązanie automatycznego koszerowania przednich ćwierci wołowych dla naszego pierwszego klienta na tego rodzaju linię. Linia w pierwszym wykonaniu w związku ze zwiększeniem zdolności ubojowej zakładu oraz nadspodziewanym zainteresowaniem na rynku mięsem musiała zostać zmodernizowana.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że stanowiska oraz czasy przebywania ćwierci wołowej przedniej pozostają bez zmian. Natomiast w celu uzyskania wydajności rzędu 195 szt./godzinę, należało zmodyfikować wannę do moczenia. W nowym wykonaniu zaproponowaliśmy również dwa oddzielne konwojery przesuwające ćwierci. Tak więc pierwszy transporter rozpoczyna się synchronizatorem podającym eurohaki z ćwierciami na linię, następnie ćwierci poprzez wannę do moczenia są dostarczane do stanowiska solenia. W związku z koniecznością uzyskania większej wydajności linii zastosowano dwa stanowiska solenia.

Po natarciu solą ćwierci trafiają na linię numer dwa. Jest to tzw. linia solenia na końcu której znajduje się myjka natryskowa, gdzie zostanie spłukana sól, a następnie przez rytualne trzykrotne zanurzenie, mięso zostanie wypłukane z soli i również w sposób mechaniczny ćwierć zostanie dostarczona do chłodni tzw. ociekowej przed rozbiorem.

Po ocieknięciu mięso pod nadzorem będzie rozebrane, spakowane po czym otrzyma certyfikat koszerności.

Produkowane przez nas linie do automatycznego koszerowania, ze względu na dostępną w istniejących zakładach mięsnych kubaturę adaptowanych pomieszczeń oraz oczekiwaną wydajność, projektowane są i produkowane na indywidualne zmówienie.

W celu uzyskania dodatkowych informacji, przykładowych rozwiązań zapraszamy do kontaktu.

Zapraszamy również również do obejrzenia galerii zdjęć na naszej stronie przedstawiającej proces koszerowania w różnych konfiguracjach w zależności od oczekiwań producenta.

Źródło i fot.: Tracz