Badanie wartości odżywczej w żywności. Pozytywny wynik audytu poszerzył zakres naszych usług
Od 3 sierpnia 2021 znajdą Państwo w naszej ofercie badania wartości odżywczej produktów spożywczych. Audyt PCA, który odbył się w nowej siedzibie firmy, pozwolił na dodanie nowej usługi do zakresu naszej akredytacji.
0 spostrzeżeń, 0 niezgodności. Pozytywny wynik audytu PCA
Z radością informujemy, że wiedza i przygotowania poczynione przez nasz zespół zaowocowały pozytywnym wynikiem audytu rozszerzającego nasz zakres analiz oraz brakiem spostrzeżeń i niezgodności udzielonych przez audytorów. W trakcie audytu sprawdzone zostały stosowne metodyki i sposób wykonywania analiz, a także ich zgodność z normą PN-EN ISO/IEC 17025, określającą wymagania dotyczące kompetencji laboratoriów badawczych i będącej podstawą do przyznania akredytacji. Nowe laboratorium wartości odżywczej to dla nas duży krok naprzód, na który wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością, dlatego tym bardziej cieszymy się z sukcesu naszych koleżanek.
Badania wartości odżywczej w żywności
Informacja o wartości odżywczej podana na etykiecie produktu pozwala konsumentom dokonywać świadomych wyborów i jest drogą do edukacji w zakresie zdrowego żywienia. Znakowanie środków spożywczych wartością odżywczą jest obowiązkiem każdego producenta żywności. Od 3 sierpnia 2021 w ofercie WESSLING Polska sp. z o.o. znajduje się badanie fizykochemiczne w zakresie wartości odżywczej, pozwalające na dopełnienie tego obowiązku i dające informację o zawartości składników odżywczych produktu, takich jak:
- białko,
- tłuszcz,
- kwasy tłuszczowe,
- węglowodany,
- cukry,
- błonnik,
- sól,
- składniki mineralne,
- wartość energetyczna.
Badania wartości odżywczej wykonujemy dla 5 poniższych matryc:
- mięso i przetwory mięsne,
- wyroby i półprodukty ciastkarskie,
- przetwory owocowe i warzywne,
- zboża i przetwory zbożowe,
- wyroby garmażeryjne.
Już wkrótce planujemy rozszerzenie powyższej listy o kolejne matryce, a tymczasem oferujemy Państwu dodatkowe usługi, takie jak obliczenie wartości wskazanego dziennego spożycia GDA (ang. Guideline Daily Amount) oraz usługę weryfikacji etykiet środków spożywczych w zakresie ich zgodności z aktualnymi wymogami prawnymi.
Źródło i fot.: Wessling Polska