Seminarium Sokownicze 2023 Artykuły firmy Kontakt do firmy

24.05.2023

W dniach 10.05-12.05.2023 mieliśmy przyjemność współtworzyć wraz z PGD Sp. z o.o. seminarium sokownicze w Wiśle.

Spotkanie najważniejszych firm z branży przemysłu owocowo-warzywnego spotkało się z niesamowitą frekwencją, zarówno gości jak i firm, które podzieliły się swoją wiedzą oraz zaprezentowały najnowsze osiągnięcia technologiczne i szeroki wachlarz nowych linii produktowych – w tegorocznym spotkaniu udział wzięło ponad 150 przedstawicieli kadry zarządzającej oraz specjalistów i technologów najważniejszych firm sektora soków i koncentratów.

Podczas seminarium zaprezentowaliśmy technologię MVR, i przedstawiliśmy zalety zastosowania mechanicznej rekompresji pary w zagęszczaniu soku z użyciem stacji wyparnych. Wykład prowadził Pan Matthias Frommeld z Bucher Unipektin AG ze wsparciem Pana Michaela Latza oraz Pana Artura Kiełba z Bucher Unipektin Sp. z o.o., którzy przedstawili nie tylko korzyści wynikające z wdrożenia technologii MVR, ale także gotowe rozwiązania dla pozyskiwania aromatu przy wykorzystaniu wielostopniowej stacji wyparnej popierając swoją prelekcję wyliczeniami wskazującymi na oszczędność, opłacalność i ekologię czterostopniowych stacji wyparnych MVR w porównaniu do standardowych sześciostopniowych wyparek TVR. Nasza prelekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Dla wszystkich zainteresowanych udostępniamy prezentację do pobrania, jednocześnie zachęcając do kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań.

Źródło i fot.: Bucher Unipektin (dawniej B&P Engineering)