Fabryka Hochland w Węgrowie ma już 20 lat - Jubileuszowy piknik dla Pracowników Zakładu oraz Dostawców Mleka Artykuły firmy Kontakt do firmy

21.06.2022

18 czerwca, na węgrowskich błoniach, odbyła się wyjątkowa impreza plenerowa zorganizowana dla Pracowników Zakładu Mleczarskiego Hochland Polska w Węgrowie i Dostawców Mleka Hochland Polska. W piknikowej atmosferze goście – a zaproszonych zostało niemal tysiąc osób – świętowali jubileusz 20-lecia fabryki zlokalizowanej w rejonie zwanym Zielonymi Płucami Polski.

Zakład Mleczarski w Węgrowie dołączył do Grupy Hochland w 2002 roku i przez cały ten czas intensywnie się rozwijał. Tylko w ciągu ostatnich 6 lat przeprowadzono w nim inwestycje o wartości ponad 230 milinów złotych. 18 czerwca, na węgrowskich błoniach, terenie należącym do jednego z największych dostawców Hochland Polska, Wojciecha Piotrowskiego, zorganizowano obchody długo wyczekiwanego jubileuszu 20-lecia istnienia zakładu.   

Jubileuszowy piknik rozpoczął się wystąpieniem Piotra Knauera, Dyrektora Generalnego, Prezesa Zarządu Hochland Polska. W swoim przemówieniu złożył on życzenia zarówno Pracownikom, jak i Dostawcom, którzy są z Hochland od 20 lat. Korzystając z obecności przedstawicieli życia publicznego, a wśród gości znaleźli się m.in. przedstawiciele z Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Przetwórców Mleka oraz reprezentujący Urząd Miejski w Węgrowie Burmistrz Miasta – Paweł Marchela i Przewodnicząca Rady Miasta – Beata Gashi, wspomniał o niezmiernie istotnej w obecnych czasach kwestii bezpieczeństwa energetycznego zakładów mleczarskich w Polsce.

- Chciałbym ostrzec przed bardzo niebezpiecznymi, a sygnalizowanymi już, pomysłami na okresowe ograniczanie zasilania energią zakładów mleczarskich w Polsce. Mleczarnia to nie produkcja dóbr długotrwałych, która może zatrzymać się na tydzień lub dwa i czekać na lepsze czasy. Przerwy w dostawie prądu lub gazu oznaczają natychmiastowe wstrzymanie produkcji, co skutkuje tym, że już na drugi dzień rolnik musi wylać wyprodukowane mleko. A przecież co miesiąc w Polsce skupowanych i przetwarzanych jest ponad miliard litrów mleka! Nie wolno tego lekceważyć, bo gdy przetwórcy nie będą mogli przyjąć dostarczonego mleka, nie będzie serów, jogurtów, twarogów, masła i wielu innych podstawowych produktów żywnościowych. Trzeba pilnie zmieniać priorytety zasilania na korzyść branży mleczarskiej. Od tego może zależeć przyszłość producentów i przetwórców mleka – tłumaczył zebranym Knauer.

Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta, Paweł Marchela, który nie tylko złożył życzenia Pracownikom firmy i pogratulował wspaniałego Jubileuszu, ale i podkreślił, że Hochland jest stabilnym pracodawcą dla mieszkańców Węgrowa i okolic. Zaznaczył również, że podczas pandemii Hochland pokazał, jak troszczy się o Pracowników oraz podziękował za wspieranie inicjatyw stowarzyszeń i różnego rodzaju instytucji, które działają na terenie Węgrowa i mają jeden cel – aby w Węgrowie żyło się lepiej.

Po części oficjalnej przyszedł czas na zabawę. Kilkugodzinna uroczystość, na którą zaproszonych zostało 980 gości, obfitowała w liczne atrakcje, jak wzniesienie balonem Almette, pokazowe pieczenie sękacza, budowa budek lęgowych dla zapylaczy i ptaków czy zabawy z „Bezpiecznym Kierowcą”, podczas których można było poczuć dreszcz emocji na symulatorze dachowania. Największa furorę zrobiły jednak przepyszne lody z firmowego sklepu
„Chleb i Ser” stworzone na bazie Hochland Cremette, a także przysmaki od Kół Gospodyń Wiejskich z Wyszkowa, Stawisk, Liwa i Brzozowa. Dym przysmaków z grilla od Domu Weselnego Kuczyn był wyczuwalny do późnych godzin nocnych. 

Uczestnicy pikniku doskonale bawili się podczas występu zespołu Black Sapal, składającego się z Pracowników Hochland Polska, wystąpiła również grupa DJ’s Vice Versa, której założycielem jest Pracownik Zakładu Mleczarskiego w Węgrowie, Darek Dmowski. Specjalnie dla Kobiet Almette, które brały udział w Najlepszej Kampanii Reklamowej Produktów Mleczarskich 2021 roku, zaśpiewała pochodząca z Węgrowa finalistka „The Voice of Kids”, Nela Zawadzka. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych w rytm utworów gwiazdy disco – „Marioo” oraz coverów światowych hitów wykonywanych przez zespół „Aristos band”.

Źródło i fot.: materiały prasowe Hochland