Filtry magnetyczne dla branży młynarskiej Artykuły firmy Kontakt do firmy

15.03.2021

Kiedy Guido Storz projektował w 1882 roku uniwersalne złącze z możliwością szybkiego łączenia i zachowujące duży przepływ materiału raczej nie spodziewał się, że w XXI wieku jego wynalazek będzie rutynowo stosowany przez strażaków w Portugalii, Niemczech, Austrii, Polsce, Szwajcarii, Danii, Szwecji, Niderlandach, Grecji, Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Po włożeniu końcówek do odpowiednich otworów do bezpiecznego połączenia wystarczy 1/4 pełnego obrotu. W porównaniu do złączy gwintowanych, które wymagają kilku pełnych obrotów oszczędność czasu jest niebagatelna. Dodatkowo, szczególnie wersje odkuwane z aluminium cechuje bardzo duża wytrzymałość i solidność wykonania. Nic dziwnego, że oprócz branży strażackiej przyłącza STORZ zyskały popularność także w branżach spożywczej, rolniczej, budowlanej i chemicznej w tym szczególnie w autocysternach wykorzystywanych do przewozu materiałów sypkich.

Transport mąki dzięki autocysternom.
Autocysterny są wykorzystywane między innymi do transportu mąki z młynów do zakładów produkcyjnych wykorzystujących ten surowiec w produkcji spożywczej. Nasi klienci z branży młynarskiej spotykają się z rosnącymi wymaganiami jakościowymi dotyczącymi surowców spożywczych. Podczas przewożenia mąki konieczne jest zagwarantowanie czystości, zabezpieczenie przed drobnoustrojami i pleśnią a także przed zawilgoceniem. Jednocześnie rosnąca świadomość konsumentów i systemy takie jak HACCP, IFS i BRC narzucają konieczność ochrony przed ciałami obcymi. 

Jeden z naszych klientów z południa Polski niestety musiał wycofać swoją dostawę do klienta z powodu kilkunastomilimetrowych drucików, które znalazły się w transporcie. Odbiorcy coraz częściej zabezpieczają instalacje rozładunkowe przy pomocy odpowiednich systemów magnetycznych, które są w stanie wyłapać drobne metale. Koszt ponownego załadunku, zwrotu towaru, logistyki, ponownej dostawy był znaczny.

Zalety złącza strażackiego - bezpieczeństwo
Rozwiązaniem jakie łączy zalety złącza strażackiego i bezpieczeństwo uzyskane dzięki silnym magnesom jest filtr magnetyczny Goudsmit z gwintem przygotowanym do przyłącza STORZ. W tym przypadku zastosowaliśmy średnicę DN100 (ø114 mm), która była już standardem u naszego klienta. Filtr może wyłapywać opiłki metali od 30 mikrometrów i jest stosowany w tej chwili standardowo przy każdym załadunku autocysterny. Pozwala to uzyskać pewność, że reklamacje z powodu niechcianych metali odejdą do przeszłości.

Okres zwrotu takiego urządzenia biorąc pod uwagę koszty reklamacji i utraty wizerunku u Państwa odbiorców jest naprawdę krótki. Zapraszamy do kontaktu.

Źródło i fot.: Matykiewicz.com