FlexLink rozbudowuje gamę produktów ze stali nierdzewnej - nowy przenośnik o szerokości 70mm Artykuły firmy Kontakt do firmy

15.06.2020

Firma FlexLink uzupełnia o nowy produkt ofertę przenośników ze stali nierdzewnej i rozwiązań w dziedzinie transportu produktów takich jak artykuły spożywcze, wyroby mleczarskie oraz środki higieny osobistej i farmaceutyki.

Płynny transport małych produktów - Producent z 40-letnim doświadczeniem w branży, wprowadza nowe możliwości, w zakresie płynnego transportu różnorodnych produktów. Poza przenośnikami ze stali nierdzewnej o dostępnych wymiarach 85mm, 180mm i 300mm, firma oferuje teraz nowy produkt w rozmiarze 70 mm szerokości. Nowy wymiar zastąpi obecną opcję XLX.

Odświeżona oferta, opracowana z myślą o transporcie mniejszych elementów i nieregularnych opakowań, narażonych jednocześnie na słabszą stabilizację podczas transportu, daje większe możliwości optymalizacji i kontroli produkcji.

Rozwiązanie zapewnia higieniczną i bezpieczną produkcję - Rozbudowany pakiet rozwiązań firmy FlexLink, umożliwia wydajny transport szerszej gamy produktów o różnych rozmiarach i typach niż dotychczas. Dostępne ergonomiczne funkcje obsługi przenośników obejmują m.in. środki czyszczące, ograniczniki i mostki.

Bezpieczeństwo operatora priorytetem - Bezpieczna i wygodna praca operatora jest stałym, kluczowym czynnikiem podczas rozbudowy gamy produktów FlexLink. Podobnie jak w przypadku dodatkowej opcji przenośnika o szerokości 70 mm, firma wdrożyła również nowy projekt łańcucha, dedykowanego dla produktów zarówno ze stali nierdzewnej, jak i z aluminium.

Przy projektowaniu innowacyjnej konstrukcji łańcucha, skupiono się na bezpieczeństwie produktu oraz operatora przenośnika – tak, aby zminimalizować  ryzyko przestojów w produkcji, w razie ewentualnego wypadku. Nowa konstrukcja została oficjalnie zatwierdzona i jest zgodna z najnowszymi regulacjami dla tego typu produktów, zarówno na rynku europejskim, jak i amerykańskim.

Po zminimalizowaniu ryzyka potencjalnych przestojów - możliwości strat produkcyjnych, spowodowane niestabilnymi produktami, również zostały zredukowane. Dzięki zmniejszonej liczbie miejsc, w których produkt mógłby zostać potencjalnie uszkodzony czy zgnieciony, oferowany przenośnik staje się niezmiernie ergonomicznym rozwiązaniem. Transport produktów takich jak kartony po sokach czy żywność dla dzieci pakowana w torebki, jest w tym wypadku maksymalnie płynny i funkcjonalny.

Z myślą o prostocie - Praktyczne i bardzo proste cechy wewnętrznego układu linii produkcyjnej, wpływają wymiernie na skrócenie czasu potrzebnego do przeprowadzenia czyszczenia oraz minimalizują ryzyko ewentualnego skażenia krzyżowego. Brak szczelin, do których przedostają się zanieczyszczenia i resztki żywności a także ułatwiony dostęp operatora do elementów, jakie należy regularnie czyścić sprawia, że linia zachowuje wysoki poziom czystości i jest bardzo łatwa w utrzymaniu.

Firma FlexLink zapewnia higieniczny, prosty układ przenośnika, zgodnie z wytycznymi HACCP — rozpoczynając od pakowania wstępnego, kończąc na samym końcu linii. Dzięki połączeniu kompleksowej oferty przenośników ze stali nierdzewnej i dopracowanych funkcji bezpieczeństwa, firma FlexLink oferuje właścicielom zakładów produkcyjnych wysoki poziom kontroli i wartości oferowanych rozwiązań.

źródło i fot.: FlexLink