Innowacje w pakowaniu - Folie termokurczliwe barierowe OXBtec Artykuły firmy Kontakt do firmy

30.06.2022

Oferujemy wysokiej jakości barierowe folie termokurczliwe, przeznaczone do pakowania metodą flow pack w osłonie gazów MAP produktów świeżych. Nasze folie to doskonała alternatywa dla folii „BDF”, mogą być stosowane zarówno do bezpośredniego pakowania żywności, jak również w aplikacjach na tackach.

OXBtec są wysokiej jakości foliami barierowymi, podwójnie orientowanymi, termokurczliwymi o zwiększonym połysku i przejrzystości, co zapewnia lepszą ekspozycje zapakowanej w nie żywności. Przeznaczone są do bezpośredniego pakowania metodą flow pack w osłonie gazów MAP, świeżych produktów takich jak: drób, ryby, owoce morza, mięso czerwone, dziczyzna, pizza, sery itp. Zapobiegają wyciekom płynów i ryzyku zabrudzenia dzięki wzmocnionym właściwościom zgrzewająco-obkurczającym i wysokiej odporności na przebicie.

Folie OXBtec posiadają wysoką barierę EVOh która ma wpływ na przedłużenie okresu trwałości spakowanej żywności. Dodatkowa ich zaletą są bardzo dobre właściwości anti fog (nieparujące).  

Ze względu na swoje parametry mechaniczne są przeznaczone także do pakowania na wysokowydajnych, szybkich, automatycznych liniach pakujących. Tego typu folie proponujemy w postaci taśmy, w różnych szerokościach oraz grubościach 20, 23, 25 oraz na specjalne zamówienie 30 mikrometrów. Oferowane folie OXBtec są produkowane zgodne z normami bezpieczeństwa żywności BRC, a także ISO 22000.

Źródło i fot.: Food Pack