Mięso mielone bez tacki Artykuły firmy Kontakt do firmy

30.11.2020

Dzięki staraniom inżynierów, na naszych maszynach typu Flow Pack mamy możliwość pakowania mięsa mielonego bez konieczności stosowania tacek. Dwie różne maszyny poziome: FM 300 i FM 500 to maszyny typu Flow Pack, wykonujące pakujące produkty w opakowania barierowe w atmosferze zmodyfikowanej (MAP). Maszyny nie tylko przyspieszą oraz zautomatyzują procesu pakowania, ale również ochronią produkty przed zanieczyszczeniem. W obecnej sytuacji epidemiologicznej klienci coraz chętniej sięgają po produkty higienicznie zapakowane.

Maszyny do pakowania bloków mięsa mielonego bez konieczności stosowania tacek są jednymi z najbardziej innowacyjnych pod względem trendów pro ekologicznym rozwiązaniem ULMA Packaging. Nie tylko klienci indywidualni, ale również sieci supermarketów szukają zrównoważonych rozwiązań w celu zminimalizowania wpływu na środowisko przy jednoczesnym zachowaniu korzyści, które płyną z zastosowania opakowania. Dodatkowo takie opakowania zajmują o 30% mniej miejsca w transporcie do sklepów w porównaniu z mięsem mielonym w tradycyjnych opakowaniach. Opakowanie wydłuża przydatność produktu do spożycia oraz w wyniku aplikacji powstaje poduszka powietrzna, która chroni produkt przed urazami mechanicznymi. Zużycie plastiku w porównaniu z mięsem mielonym na tacce jest o 60 % mniejsze.

Dzięki współpracy ze specjalistycznymi producentami do mielenia i porcjowania mięsa możemy zaoferować również zautomatyzowaną kompletną linię.

Źródło i fot.: ULMA Packaging