MonoFlow(re) – ekologiczna alternatywa dla opakowań Artykuły firmy Kontakt do firmy

13.05.2022

MonoFlow(re) to innowacyjne rozwiązanie typu flowpack PP do świeżej żywności, które jest alternatywą dla opakowań kompozytowych. Nowy produkt Schur Flexibles Poland jest początkiem rewolucji w branży opakowaniowej.

MonoFlow(re) to nowa folia dedykowana do pakowania świeżej żywności, zwłaszcza mięsa mielonego. Folia MonoFlow(re) to wysoce przezroczysta, w pełni nadająca się do recyklingu, wysokobarierowa folia na bazie PP. Z powodzeniem zastąpi ona dotychczas używane tacki z górną folią. Niewielki wpływ na środowisko folii potwierdza zdobyte pierwsze miejsce w ostatniej edycji konkursu German Packaging Award w kategorii SUSTAINABILITY.

Folia MonoFlow(re) jest bardzo cienka, co przekłada się na wymierne korzyści w procesie produkcyjnym i logistycznym. Dzięki stosowaniu folii MonoFlow(re) można zredukować ilość plastiku w opakowaniu produktu spożywczego nawet o 60%, co w znacznym stopniu przekłada się na aspekt ekonomiczny. Cieńsze opakowanie to także niższe koszty transportu i magazynowania. Zmniejszenie wagi (ilości plastiku) opakowania wpływa także na redukcję zużycia energii w procesie produkcyjnym, a tym samym kosztów wytwarzania. To wszystko sprawia, że stosowanie folii MonoFlow(re) jest niezwykle opłacalne.

- Nowa folia MonoFlow(re) to duży krok w kierunku zrównoważonego rozwoju. Nasi specjaliści intensywnie pracują nad nowymi koncepcjami i projektują opakowania przyszłości, które będą jeszcze bardziej ekologiczne. Nowa folia cechuje się wysoką transparentnością, a także pozwala na lepszą ekspozycję towaru na półkach sklepowych, co pomoże przykuć uwagę konsumentów – komentuje Marek Pawlak, Dyrektor Sprzedaży na Centralną i Wschodnią Europę Schur Flexibles Poland.

Źrodło i fot.: Schur Flexibles