Najciekawsza instalacja mroźnicza roku 2020 dla Austria Juice Artykuły firmy Kontakt do firmy

19.01.2021

W tym roku nasza firma wykonała ciekawą instalację mroźniczą dla fabryki produkcji koncentratów owocowych AUSTRIA JUICE Poland Sp. z o.o. w Chełmie. Instalacja została zaprojektowana od podstaw i była elementem modernizacji zakładu a jej zadaniem jest utrzymanie temperatury składowania produktów w komorach w temperaturze -20°C.

Instalacja to system chłodzenia pośredniego gdzie źródłem chłodu są 4 agregaty wody lodowej AQUACOOL GREEN VCG260 LTH O z ekologicznym czynnikiem R290 o sumarycznej mocy chłodniczej 400 kW zaprojektowanym chłodzenia medium do temperatury -28°C. Medium chłodzącym w obwodach hydraulicznych jest wodny roztwór mrówczanu potasu (nieszkodliwy dla środowiska), charakteryzujący się m.in. niską lepkością i wysokim współczynnikiem przewodzenia ciepła.

Agregaty AQUACOOL GREEN wyposażone są w opcję odzysku ciepła, które jest wykorzystywane do odtajania chłodnic w komorach. Obwód odtajania realizowany jest w oddzielnym obwodzie hydraulicznym glikolowym a ciepło odzyskane w agregatach całkowicie pokrywa zapotrzebowanie na odtajanie wydatnie przyczyniając się do oszczędności w zużyciu energii przez system.
Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części filmu o tej inwestycji: Inwestycja Austria Juice w Chełmie (https://www.youtube.com/watch?v=jGlYreq96IA&ab_channel=Cool)

Źródło i fot.: Cool