NET Pakiet, czyli chiller "pod ręką" Artykuły firmy Kontakt do firmy

23.10.2020

Firma COOL wprowadziła opcję monitoringu bezprzewodowego dla wybranego typoszeregu chillerów.

Opcję ta nazywamy NET Pakiet i jest dostępny dla chillerów ze sterownikami Danfoss model MCX serii AQUACOOL oraz AQUACOOL GREEN, wyposażonych w sprężarki spiralne oraz półhermetyczne tłokowe.

NET Pakiet za pośrednictwem technologii GSM umożliwia podgląd parametrów pracy urządzenia w bardzo prosty sposób z użyciem przeglądarki internetowej w komputerze lub na urządzeniach mobilnych. Uwaga: elementy NET Pakietu montowane w urządzeniu są nieodpłatne natomiast transmisja danych (czyli korzystanie) przez okres pierwszych 24 miesięcy odbywa się na koszt PPH COOL!

Możliwe są dwa poziomy dostępu:

  • z pozycji użytkownika – dostęp do podstawowych parametrów
  • z pozycji administratora – pełny dostęp dla serwisu PPH COOL.

Dostęp do parametrów pracy chillera z pozycji użytkownika pozwala klientowi końcowemu/operatorowi mieć stały podgląd na stan pracy urządzenia, możliwość podejrzenia ewentualnych alarmów (istnieje również możliwość powiadomień o alarmie mailem).

Z pozycji administratora serwis PPH COOL może szybko zdiagnozować urządzenie, a w porozumieniu z klientem końcowym/operatorem wykonać działania serwisowe. NET Pakiet składa się z:

  • routera z anteną zewnętrzną
  • oprogramowania wizualizacyjnego
  • karty SIM
  • umowy z operatorem sieci komórkowej na transmisję danych z limitem 5GB na okres 24 miesięcy na koszt PPH COOL (czyli na okres standardowej gwarancji)

Po upływie 24 miesięcy użytkownik może dalej korzystać z pakietu po dokonaniu cesji umowy z operatorem sieci komórkowej lub zawrzeć umowę serwisową z PPH COOL i korzystać z NET Pakietu w ramach tejże umowy.

Źródło i fot.: Cool