Nowoczesny generator dwutlenku chloru Bello Zon CDLb rewolucjonizuje dezynfekcję w przemyśle spożywczym Artykuły firmy Kontakt do firmy

25.04.2024

Generator dwutlenku chloru Bello Zon CDLb to nowoczesne i efektywne rozwiązanie w przemyśle spożywczym. Jego kluczową funkcją jest dezynfekcja oraz zachowanie wysokich standardów higienicznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa produktów. Dzięki swojej wydajności, niezawodności i łatwości w obsłudze, generator Bello Zon CDLb jest cenionym urządzeniem, które pomaga przetwórniom mięsnym utrzymać wysoki poziom sanitarny, minimalizować ryzyko kontaminacji, a także poprawiać ogólną jakość i trwałość produktów mięsnych. 

Generator dwutlenku chloru przystosowany jest w sczególności do kilku punktów dozowania. Bello Zon CDLb produkuje ClO2 w sposób nieciągły według metody kwas/chloryn z rozcieńczonymi chemikaliami. Wytworzony roztwór dwutlenku chloru przechowywany jest tymczasowo w zintegrowanym lub zewnętrznym module zasobowym, w stężeniu 1000 lub 2000 mg/l.
Dzięki dwutlenkowi chloru, przechowywanemu w module zasobowym instalacja jest zaprojektowana nie według obciążenia szczytowego, lecz według średniego zużycia. Obniża to znacznie koszty inwestycji w porównaniu z tradycyjnymi instalacjami.

Ze względu na zamknięty obieg gazu z instalacji nie wydostaje się dwutlenek chloru. Dzięki temu zapewniona jest ekonomiczna eksploatacja przyjazna dla środowiska przy minimalnym użyciu chemikaliów. Dodatkowo roztwór dwutlenku chloru, wytworzony z maksymalnym uzyskiem, zachowuje doskonałą stabilność przez długi czas przy mniejszym zużyciu chemikaliów wyjściowych.
To zaawansowane technologicznie urządzenie jest zatem nie tylko wsparciem w codziennym utrzymaniu czystości, ale również inwestycją w bezpieczeństwo i zadowolenie konsumentów.

Źródło i fot.: ProMinent