Nowy paletyzator RI20 upraszcza skomplikowane procesy Artykuły firmy Kontakt do firmy

15.06.2020

Nowa półotwarta cela paletyzująca z ramieniem robota przemysłowego upraszcza, dotychczas skomplikowane, procesy tradycyjnej paletyzacji. Łatwe w obsłudze rozwiązanie można uruchomić w zaledwie kilka godzin, a zaawansowany system bezpieczeństwa i dwie miejsca paletowe umożliwiają zwiększenie wydajności nawet o 5%.

RI20 sprawdza się przy paletyzacji zamkniętych opakowań w dynamicznych branżach produktów konsumpcyjnych. Urządzenie wyposażono w zaawansowany system bezpieczeństwa pozwalający na bezpieczną współpracę robota i operatorów na hali produkcyjnej. W przypadku wykrycia obecności pracownika w strefie bezpieczeństwa, system automatycznie zwalnia i w razie potrzeby zatrzymuje pracę. Pozwala to wyeliminować zbędne przestoje, a dwa miejsca paletowe umożliwiają płynną wymianę palet i podniesienie wydajności nawet o 5%.

Kompaktowa konstrukcja pozwala zaoszczędzić do 40% powierzchni w porównaniu z ciężkimi robotami paletyzującymi. Rama główna nie musi być przymocowana do podłogi, dzięki czemu RI20 można łatwo przemieścić w ciągu zaledwie kilku godzin za pomocą wózka widłowego. Czas relokacji jest o 50% krótszy w porównaniu do alternatywnych rozwiązań.

RI20 wyposażony jest w intuicyjne sieciowe oprogramowanie zarządzające wzorami paletyzacji i nie wymaga programowania robota. Ustawienie nowego wzoru zajmuje niecale 10 minut, a wgranie istniejącego to kwestia zaledwie kilku kliknięć.

Rozwiazanie jest dostępne także z kilkoma dodatkowymi opcjami: moduł obsługi sztywnych przekładek, oprogramowaniem Robot Config (menedżer wzorów paletyzacji), przenośnym tabletem, pakietem wsparcia zdalnego, pakietem informacji zapobiegawczych i pakietem gromadzenia danych.

  • Ramię robota: KUKA KR20 R1810 Cybertech lub Fanuc M-20iA/35M
  • Chwytak: ssawka, pojedyncze lub podwójne podnoszenie
  • Obciążenie: do 15 kg
  • Wydajność: do 12 cykli/min
  • Wysokość palety: do 2,2 m dla palet EUR i 2 m dla palet INDU i US.
  • Produkt: zamknięty karton (szer. × dł. x wys.) od 140 × 200 × 110 mm do 480 × 600 × 480 mm
  • Rozmiar: 3,9 m × 4,1 m wraz z przenośnikiem wejściowym

źródło i fot.: FlexLink