Ocelio - nowa marka w portfolio Sawex Foods Artykuły firmy Kontakt do firmy

08.06.2020

Sawex Foods, właściciel marek, takich jak Halina, Britta i Petit, rozszerza swoje portfolio i wkracza na rynek produktów bezglutenowych z nową marką – Ocelio. W jej asortymencie znajdują się wyłącznie produkty bez zawartości glutenu, a wśród nich także oznaczone certyfikatem BIO, bez laktozy oraz sprawdzające się w diecie wegetariańskiej i wegańskiej. Wprowadzeniu nowej marki towarzyszy uruchomienie sklepu internetowego Ocelio.pl, w ofercie którego znajdują się zarówno produkty bezglutenowe, jak i asortyment pozostałych marek Sawex Foods.

Ocelio – synonim bezglutenowości    
Marka Ocelio powstała z myślą o osobach chorych na celiakię, osobach uczulonych na gluten, jak również tych, które świadomie wykluczyły ten składnik ze swojej diety. Nazwa ściśle odnosi się do celiakii. Chorujący na nią nie mogą spożywać glutenu pod żadną postacią. Opakowania zostały zaprojektowane tak, aby jak najlepiej pokazać naturalny charakter produktów – ich charakterystycznym elementem jest podzielenie opakowania na dwie części – białą i miodowo złotą, szkicowane ilustracje głównych składników produktów oraz szeryfowy font. Całość tworzy spójną i wyróżniająca się na sklepowych półkach kompozycję.

Szeroka oferta produktów bezglutenowych    
Oferta nowej marki jest niezwykle zróżnicowana. Znajdziemy w niej musli dostępne w kilku smakach: z nasionami chia i ziarnami, z owocami jagodowymi, z czekoladą i kokosem oraz z owocami. Musli wyróżnia się obecnością charakterystycznego znaku „Euroliścia”, który świadczy o ekologicznej produkcji na każdym jej etapie. Do musli, jak również do kawy, czy też naleśników idealnie sprawdzą się roślinne napoje Ocelio: owsiany, ryżowy (BIO), migdałowy, ryżowo-kokosowy oraz sojowy z wanilią. W ofercie znajdują się również bezglutenowe mieszanki mąk oraz mieszanki z dodatkiem mąki gryczanej do wypieku pizzy, focacci i ciast, które oparte są na mące ryżej oraz roślinnych skrobiach. Ofertę uzupełniają batony RAW Superfood oraz batony proteinowe. Pierwsze z nich dostępne są w 3 smakach: z jagodami goji i figami, z morelą i macą oraz z kawałkami kakaowca. Wyróżnia je brak obróbki termicznej oraz niezwykle prosty skład. Batony proteinowe przygotowano z myślą o osobach aktywnych fizycznie, które po treningu pragną szybko uzupełnić białko w diecie. Batony proteinowe dostępne są w dwóch wariantach: kokosowym oraz waniliowym.

Sklep internetowy z pełną ofertą marek Sawex Foods    
Wraz z nową marką, Sawex Foods otwiera się na e-commerce w postaci sklepu internetowego Ocelio.pl. Oprócz produktów marki Ocelio, w ofercie sklepu znajduje się asortyment pozostałych marek: Halina, Britta oraz Petit – a więc również produktów z zawartością glutenu. Sklep jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów, szczególnie tych na diecie bezglutenowej oraz tych, którzy bez wychodzenia z domu pragną zrobić zakupy suchych produktów spożywczych. Choć produkty bez zawartości tego alergenu są coraz szerzej dostępne na sklepowych półkach, wciąż stanowią pewną niszę, którą Ocelio stara się wypełnić.

źródło i foto.: Sfera Group