Perystaltyczna pompa dozująca DULCO flex Control - DFYa łączy w sobie cechy najwyższej jakości produktów z asortymentu firmy ProMinent Artykuły firmy Kontakt do firmy

21.09.2022

Nowa pompa dozująca DFYa, starsza siostra pompy DFXa uzupełnia asortyment produktów ProMinent o inteligentną perystaltyczną pompę dozującą z górnego zakresu wydajności.

Nowa generacja perystaltycznych pomp dozujących może być teraz sterowana elektronicznie. Pompy dozują bez użycia zaworów, z dokładnością, która była dotychczas nieosiągalna. Wszystkie zalety pompy perystaltycznej zostały zachowane i dlatego DFYa można dozować w perfekcyjny sposób również ciecze gazujące, o dużej lepkości, zawierające cząstki ścierne i media wrażliwe na działanie sił tnących (ciecze nienewtonowskie).

Wymiana węża, tak jak ma to miejsce w pompach DFXa, również w serii DFYa jest monitorowana przez pompę. Podczas wymiany węża, na wyświetlaczu pompy pojawiają się dokładne wskazówki dotyczące kroków do wykonania i pompa ustawia się automatycznie w pozycjach właściwych do wymiany węża. Różne wykonania materiałowe węży (NR, NBR, NBR-A, EPDM i Hypalon) umożliwiają dozowanie mediów o różnych właściwościach chemicznych.

Intuicyjny interfejs użytkownika z 4 przyciskami i pokrętłem typu „click-wheel“ umożliwia prostą obsługę pompy perystaltycznej DFYa. Pompa DFYa dostosowuje się w ten sposób znakomicie do portfela pozostałych inteligentnych pomp dozujących ProMinent, które zostały wyposażone w identyczne menu oraz identyczny panel sterowania.

Nowa perystaltyczna pompa dozująca jest przystosowana do koncepcji IoT. Oznacza to, że jest w pełni integrowalna i może zostać podłączona do stworzonej przez ProMinent platformy DULCOnneX, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej „smart“.

Zalety dla użytkownika:

  • Obsługa za pomocą sterowania kontaktowego, szarżowego, ręcznego, analogowego lub za pomocą magistrali
  • Regulacja wydajności dozowania, bezpośrednio w l/h lub w gph
  • Połączenie z systemami sterowania procesem poprzez interfejsy PROFIBUS®, Profinet lub CANopen
  • Brak problemu z mediami gazującymi
  • Prosta, intuicyjna wymiana węża
  • Możliwość zmiany kierunku obrotów

Zapraszamy do obejrzenia Wideo

Źródło i fot.: ProMinent