Plast-Box z gwarancją bezpieczeństwa Artykuły firmy Kontakt do firmy

08.06.2020

Plast-Box S.A., producent opakowań z tworzyw sztucznych, pozytywnie przeszedł audyt międzynarodowych certyfikatów jakości i bezpieczeństwa żywności, uzyskując rekomendację audytorów w zakresie recertyfikacji normy ISO 9001:2015 oraz przedłużenia najwyższej oceny AA standardu BRC Packaging and Packaging Materials. Niezależna ocena audytorów jednostki certyfikującej DNV GL potwierdziła, że spółka stosuje wiele narzędzi samokontroli w celu monitorowania bezpieczeństwa opakowań do żywności i jej jakości handlowej.

- W tym szczególnym czasie podjęliśmy niestandardowe działania poddając się zdalnej ocenie naszych standardów. Wszystkie wdrożone mechanizmy zdalnego audytu zadziałały bardzo sprawnie, co pokazuje, że jako organizacja potrafimy działać w trudnych warunkach – mówi Grzegorz Pawlak, prezes zarządu Plast-Box S.A

W kwestii bezpieczeństwa i jakości żywności Plast-Box stosuje uznawane na całym świecie standardy, zatwierdzone przez Global Food Safety Initiative (GFSI), światowego lidera w zakresie certyfikacji bezpieczeństwa żywności. Posiadane certyfikaty są gwarancją dla klientów, że w procesach wytwarzania, kompletacji, transportu i innych operacji logistycznych spółka spełnia wszystkie wymagania zawarte w polskim i europejskim prawie żywnościowym.

- Podnoszenie bezpieczeństwa oraz jakości dostarczanych konsumentom produktów, a także zapewnienie powtarzalność i legalność wyrobów jest naszym priorytetem.  Certyfikat BRC dodatkowo potwierdza, że nasze opakowania są bezpieczne, co nabiera szczególnego znaczenia w okresie zagrożenia epidemiologicznego. Spełnianie tych standardów oznacza, że możemy natychmiast podejmować działania związane z różnymi zagrożeniami, również z takimi jak COVID-19 – stwierdza G. Pawlak.

Standard BRC w wielu przypadkach jest warunkiem koniecznym do prowadzenia współpracy z odbiorcami, w tym globalnymi firmami, którego spełnienie jest przyjmowane, jako gwarancja najwyższej jakości i bezpieczeństwa produktu. Jest on obecnie wymagany przez renomowanych producentów żywności, sieci handlowe, ale również przez wszystkich dystrybutorów lokalnych i międzynarodowych, do których Plast-Box dystrybuuje swoje opakowania.

źródło i fot.: Plast-Box