Pomiar siły cobota - Automatech Artykuły firmy Kontakt do firmy

02.06.2021

Rozwój przedsiębiorstwa w kierunku Przemysłu 4.0 jest ściśle związany z automatyzacją. Kluczowe znaczenie ma w tym obszarze rozwój robotyzacji, który w niektórych krajach osiągnął już dosyć wysoki poziom, ale w niektórych ciągle jeszcze raczkuje. Decyzja o zainwestowaniu w zrobotyzowaną linię produkcyjną na pewno zwiększyłaby efektywność produkcji, ale niestety oznacza podjęcie trudnych decyzji finansowych. Istotnym problemem może kazać się również niedostatecznie kompetentna kadra pracownicza obsługująca zrobotyzowaną linią produkcyjną.

Dla średnich i małych przedsiębiorstw najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem może okazać się inwestycja w cobota (robota współpracującego).

Pomiar siły cobota

Jak w każdym projekcie modernizującym maszynę czy linię produkcyjną, również w przypadku zastosowania robotów czy cobotów, kluczowe jest zapewnienie bezpieczeństwa obsłudze.

Zespół inżynierów Automatech od wielu lat realizuje projekty zapewniające bezpieczeństwo. Jesteśmy ekspertamiI w zakresie bezpieczeństwa maszyn, na rynku automatyki przemysłowej od ponad 26 lat.

Jedną z usług inżynierskich, które można zamówić w naszej firmie jest Pomiar siły cobota Pomiar jest dokonywany zgodnie ze specyfikacją techniczną ISO/TS 15066, która zawiera tabele o dopuszczalnych siłach, z jakimi może pracować cobot. Na zakończenie pomiaru powstaje raport z informacją o zmierzonej sile oraz informacją, czy zawiera się ona w zakresie podanym w ISO/TS 15066.
Weryfikację sił cobota powinno się przeprowadzić na przykład każdorazowo po wprowadzenia modyfikacji w aplikacji cobota typu zmiana położenia robota lub innej części stanowiska.Ważne: urządzenie do pomiaru siły cobota stosowane przez naszą firmę było wykorzystywane do stworzenia tabeli dopuszczalnych sił do ISO/TS 15066.

Przeczytaj szczegółowy opis usługi Pomiar siły cobota: https://www.automatech.pl/pomiar-sily-cobota/

Zobacz inne specjalistyczne usługi inżynierskie naszej firmy:
https://www.automatech.pl/uslugi/
http://bezpieczenstwo-maszyn.com/
Zachęcamy do kontaktu z inżynierami Automatech, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie dla Państwa potrzeb.

Źródło i fot.: Automatech