Simotics Connect 400 Siemens/Automatech - Zapobiega awarii silników, optymalizuje działanie maszyny Artykuły firmy Kontakt do firmy

29.01.2021

Stan komponentów napędu musi być stale rejestrowany i komunikowany. Jest to możliwe dzięki wyposażeniu silników w odpowiednie moduły połączeniowe. Moduły te rejestrują za pomocą czujników wszystkie istotne dane eksploatacyjne i dane o stanie komponentów napędowych i przekazują je do MindSphere, opartego na chmurze, otwartego systemu operacyjnego IoT firmy Siemens.
W celu przygotowania silników niskiego napięcia do pracy z SIDRIVE IQ, muszą one być zdolne do komunikowania się i ciągłego raportowania wszystkich istotnych danych. Wymaga to cyfrowej rozbudowy.

SIMOTICS CONNECT 400 – co to jest i jak działa?
Silniki niskonapięciowe nowej generacji SIMOTICS SD można wyposażyć w moduł SIMOTICS CONNECT 400 – moduł o niewielkich rozmiarach, do zbierania danych o stanie silnika, która jest analizowana w SIDRIVE IQ Fleet. Dzięki temu silniki są gotowe do pracy w trybie IQ

SIMOTICS CONNECT 400 składa się z:

 • niezbędnych czujników do pomiaru parametrów pracy silnika: wibracje w 3-ch osiach, temperatury, częstotliwości oraz monitorowania stanu silnika (on/off), prędkości obrotowej, momentu, mocy, poboru energii elektrycznej, ilości uruchomień, ilości godzin pracy,
 • modułu komunikacyjnego WLAN,
 • baterii do zasilania (2 lata*).

Montaż SIMOTICS CONNECT 400 na silniku jest prosty, więc można go wykonać samodzielnie albo zlecić naszej firmie Automatech– wykonamy go bezpłatnie.
Jeśli zdecydujesz się na zamontowanie SIMOTICS CONNECT 400 samodzielnie – obejrzyj instrukcję krok po kroku jak to właściwie zrobić: YT Automatech (https://www.youtube.com/watch?v=Nwnc4jPFqHc&feature=youtu.be)

SIMOTICS CONNECT 400 – najważniejsze zalety:

 • prewencja awarii silnika,
 • instalowany bezpośrednio na silniku,
 • nie wymaga żadnego połączenia z układem sterowania i zmian w jego oprogramowaniu,
 • pierwsze uruchomienie (on boarding) przy pomocy smartfona,
 • dane dostępne w aplikacji chmurowej Mindsphere,
 • powiadomienia o alarmach poprzez maile,
 • idealny dla silników zainstalowanych w trudno dostępnych miejscach i ważnych dla produkcji zasilanych bezpośrednio z sieci.

SIMOTICS CONNECT 400 – kiedy stosować:

 • zapobieganie awarii napędów
 • monitorowanie pracy silników
 • optymalizacja działania maszyn

W przyszłości SIMOTICS CONNECT 400 będzie dostępny również oddzielnie do modernizacji silników niskiego napięcia Siemens wielkości AH100 do AH450, które będą zasilane bezpośrednio z sieci. Dzięki temu silniki te będą mogły przekazywać dane eksploatacyjne do aplikacji MindSphere SIDRIVE IQ Fleet bez konieczności modyfikacji konstrukcyjnych.

Zamów SIMOTICS CONNECT 400 na www.automatechsklep.pl

W Automatech oferujemy preferencyjne warunki stosowania SIMOTICS CONNECT 400.
Zachęcamy do kontaktu z naszymi inżynierami, którzy zaprezentują moduł SIMOTICS CONNECT 400 i zapoznają Państwa ze wszystkimi szczegółami działania oraz montażu.

---

W trudnych czasach warto wybrać doświadczonego integratora systemów, a takim jest nasza firma. Jesteśmy w branży od ponad 25 lat w branży i mamy ugruntowaną pozycję na rynku.

Firma Siemens doceniła nasze eksperckie doświadczenie: Automatech jest Kwalifikowanym Integratorem Siemens oraz uzyskaliśmy status SOLUTION PARTNERA Oba Certyfikaty dowodzą stosowania przez nas najwyższych standardów, również międzynarodowych standardów Siemens, duże doświadczenie w różnorodnych aplikacjach, przede wszystkim z zakresu bezpieczeństwa oraz wysokie kwalifikacje zespołu inżynierów Automatech.

Źródło: Automatech
Fot.: Siemens