Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol ponownie w czołówce rankingu Podlaskiej Złotej Setki 2022 Artykuły firmy Kontakt do firmy

22.11.2022

17 listopada odbyła się coroczna Gala Podlaskiej Złotej Setki Przedsiębiorstw „Kuriera Porannego”. Podczas tegorocznej, XIX edycji wydarzenia – jak zwykle – wyłonionych zostało sto przedsiębiorstw, które wyróżniają się w regionie podlaskim, mają duży wpływ na kształtowanie się tamtejszego biznesu oraz gospodarki. SM Mlekpol ponownie znalazła się w czołówce, zajmując prestiżowe 2. miejsce w kategorii Największy Przychód. 

Podlaska Złota Setka Przedsiębiorstw to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych województwa podlaskiego, które dowodzi, że rozwój regionu jest pokłosiem działalności wszystkich przedsiębiorstw na tym terenie. Jednakże dominujący wpływ na kształtowanie się ekonomicznych warunków życia mieszkańców oraz wpływów do budżetów lokalnych, a także na kreowanie nowych trendów rozwojowych w gospodarce – mają największe z nich. Ideą konkursu jest docenienie właśnie tych firm. Plebiscyt to zestawienie najlepszych marek, za którymi stoją ludzie sukcesu.

Podczas gali przyznano nagrody w kategoriach: Największy Przychód, Awans Roku, Debiut Roku, Firma Roku i Menedżer Roku. Dyplomami – jak zawsze – uhonorowane zostały przedsiębiorstwa plasujące się na najwyższych miejscach rankingu. Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol zajęła 2. pozycję w kategorii dużych firm, zatrudniających powyżej 250 osób.

- Tak wysokie miejsce Mlekpolu w rankingu Podlaskiej Złotej Setki to dla Spółdzielni ogromne wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że działalność naszego przedsiębiorstwa w istotny sposób wpływa na rozwój całego regionu. Aż 7 z 13 zakładów Mlekpolu zlokalizowanych jest na terenie województwa podlaskiego. Korzystają na tym nie tylko miejscowi dostawcy surowca, ale między innymi także branża budowlana, firmy transportowe oraz producenci materiałów opakowaniowych. Współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami jest dla nas niezwykle ważna i cieszymy się, że rozwój Spółdzielni pozytywnie wpływa na różne gałęzie podlaskiej gospodarki. W chwilach takich jak ta czujemy jeszcze większą motywację do dalszej pracy i tworzenia zdrowych oraz smacznych produktów, po które z chęcią sięgają konsumenci z całego świata. Dziękujemy. – komentuje Zbigniew Groszyk, Wiceprezes Zarządu SM Mlekpol. 

Źródło i fot.: materiały prasowe Mlekpol