Targi POLAGRA 2020 areną ważnych wydarzeń branżowych Artykuły firmy Kontakt do firmy

22.09.2020

To będzie pierwsze i jedno z nielicznych wydarzeń targowych w tym roku, dedykowanych branży spożywczej i sektorowi HoReCa. Targi POLAGRA rozpoczną się 28 września i potrwają 3 dni.

POLAGRA od wielu lat stanowi miejsce integracji podmiotów działających w obszarze produkcji żywności. Areną do rozmów na temat nowych kierunków współpracy będzie ekspozycja, na której zaprezentowane zostaną produkty spożywcze stanowiące odpowiedź na potrzeby współczesnych konsumentów, powstałe w dużych zakładach produkcyjnych, a także w małych rodzinnych manufakturach. Uwagę warto poświęcić w szczególności żywności, która zyskała najwyższe noty w konkursie o Złoty Medal MTP. Największą powierzchnię pawilonu dedykowanego targom POLAGRA zajmą natomiast dostawcy maszyn dla sektora spożywczego, dodatków do produkcji żywności oraz urządzeń do konfekcjonowania i pakowania. To część ekspozycji, która dla wielu firm może być początkiem drogi w kierunku innowacyjności tak ważnej dla zdobycia przewagi rynkowej.

Tegoroczna edycja POLAGRY, choć odbywać się będzie na mniejszą skalę niż w latach poprzednich, będzie miejscem dwóch wyjątkowych wydarzeń. Międzynarodowe Targi Poznańskie i zostały docenione jako bezpieczna przestrzeń biznesowa m.in. przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które targi POLAGRA uznało za odpowiednią lokalizację dla spotkania ministrów rolnictwa krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Rumunii i Słowenii.

Podczas tegorocznej edycji targów odbędą się także Eliminacje Krajowe WorldSkills 2020 organizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji. To konkurs dla młodych talentów - uczniów szkół o profilu gastronomicznych z całej Polski, którzy zmierzą się w takich konkurencjach jak: gotowanie, cukiernictwo, serwis restauracyjny oraz carving. Nad przebiegiem zawodów czuwać będą znakomici eksperci, m.in. Iwona Niemczewska – szefowa kuchni z Grand Diplome we francuskiej szkole kulinarnej Le Cordon Bleu w Londynie, Michał Doroszkiewicz – Mistrz Świata i Polski Młodych Cukierników, zdobywca III miejsca na Lodowym Pucharze Świata w Rimini 2014 Coppa del Mondo della Galateria i zdobywca III miejsca Mistrzostw Świata w Lodziarstwie w Shanghai 2015 – Marco Polo International Gelato Cup, Grzegorz Górnik - Dyrektor Akademii Kelnerskiej oraz Grzegorz Gniech - Mistrz Polski w Carvingu, złoty medalista Międzynarodowej Olimpiady Kulinarnej IKA oraz Pucharu Świata w kategorii carving. Stawka w konkursie jest wysoka - zwycięstwo daje możliwość zdobycia kwalifikacji do reprezentowania naszego kraju na międzynarodowym konkursie WorldSkills Szanghaj 2021.

Targi POLAGRA będą także miejscem rozmów o opakowania wielomateriałowych, biotworzywach i ekologicznych materiałach opakowaniowych, które mogą być wykorzystane m.in. w przemyśle spożywczym. Prowadzone one będą podczas konferencji: Najnowsze trendy i rozwiązania w opakowaniach żywności, której organizatorem jest Polska Izba Opakowań.

Pełny program wydarzeń towarzyszących targom POLAGRA 2020 dostępny jest na stronie internetowej: www.polagra.pl.

POLAGRA będzie drugim wydarzeniem o charakterze biznesowym, które odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich po okresie lockdown’u. Ekspozycja i przestrzenie szkoleniowe oraz konferencyjne zaaranżowane zostaną na bazie rozwiązań rekomendowanych przez specjalistów i wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Przy wejściach na tereny targowe zamontowane zostały m.in. kamery termowizyjne mierzące temperaturę ciała osób biorących udział w wydarzeniu. Przestrzenie dla wystawców i zwiedzających aranżowane są tak, aby można było zachować odpowiedni dystans. Dezynfekowane są na bieżąco często dotykane elementy infrastruktury. Z punktu widzenia zwiedzających targi na pewno kluczową informacją jest to, że sprzedaż biletów odbywać się będzie wyłącznie online.

- Konieczność tworzenia efektywnych i adekwatnych do sytuacji rozwiązań jest częścią naszej pracy, niezależnie od okoliczności jakie niesie rzeczywistość. Tak też stało się w przypadku wydarzeń targowych w roku 2020. Jesteśmy w pełni przygotowani na realizację spotkań branży w nowych standardach – bezpiecznych dla wszystkich odwiedzających Targi. – komentuje Filip Bittner, wiceprezes zarządu Grupy MTP.  

Źródło i fot. Polagra