The White Bear Coffee podsumowuje rok Artykuły firmy Kontakt do firmy

17.01.2022

W 2021 r. the White Bear Coffee wystartowało z ofertą franczyzową oraz wprowadziło na rynek nową markę lodową. Obecnie pod szyldem sieci działają dwie kawiarnie, dwa sezonowe punkty w Białymstoku oraz lokal w Giżycku. Już wkrótce dołączą do nich dwie kolejne lokalizacje.

The White Bear Coffee to koncept skrojony pod małe i średnie miasta – od 30 tys. mieszkańców. Znakiem rozpoznawczym sieci są: własna palarnia kawy, designerskie wnętrza oraz charakterystyczna postać miśka, humorystycznie nawiązująca do regionu, z którego wywodzi się marka. W kawiarni oprócz kaw klasycznych, spróbować można także kaw przelewowych z segmentu speciality. To wysokiej jakości ziarna, jasno palone w rzemieślniczy sposób.

– Mimo że rynek speciality w Polsce systematycznie rośnie, to parzenie i picie tzw. przelewów nadal zaliczane jest do nurtu alternatywnego. My stawiamy sobie za cel szerzenie wiedzy i świadomości na temat kawy i pokazujemy, że dobre ziarna znajdują swoich miłośników wszędzie – bez względu na region kraju czy wielkość miasta – mówi Łukasz Kaliciński, współwłaściciel sieci.

W ubiegłym roku the White Bear Coffee wyruszyło w Polskę i zawitało do 30-tysięcznego Giżycka. To właśnie tu w wakacje powstała pierwsza kawiarnia franczyzowa. Latem w stolicy Podlasia zadebiutowała także marka lodowa the White Bear Ice Cream. 

– Podobnie jak kawę, także i nasze lody robimy w sposób rzemieślniczy, przykładając dużą wagę do składników. Co ważne, the White Bear Ice Cream może być zarówno oddzielnym, sezonowym biznesem, jak i stanowić uzupełnienie oferty kawiarni. To rozwiązanie pozwala naszym partnerom rozwijać się pod szyldem sieci w dwóch kierunkach – tłumaczy Łukasz Kaliciński.

Obecnie przygotowania do otwarcia drugiej kawiarni franczyzowej trwają w 70-tysięcznym Ostrowie Wielkopolskim. Punkt mieści się na samym rynku, w centrum miasta. Właściciele planują, że pierwszych gości przyjmą już w najbliższych tygodniach. Na mapie Białegostoku natomiast pojawi się kolejny lokal własny – tym razem z kawą na wynos.

– Ostatnie miesiące były dla nas czasem intensywnej pracy nad dopięciem wszystkich szczegółów oferty franczyzowej. W 2022 r. planujemy wystartować z szeroką promocją naszej marki i poszukiwaniem kolejnych franczyzobiorców. Oprócz oryginalnego konceptu oferujemy im duże wsparcie, zaplecze marketingowe, bazę sprawdzonych dostawców, profesjonalne szkolenie i partnerskie relacje. Obecnie prowadzimy kilka zaawansowanych rozmów z potencjalnymi partnerami. Wkrótce też ruszamy z szerszymi działaniami reklamowymi w interesujących nas lokalizacjach – podsumowuje współwłaściciel the White Bear Coffee.

Źródło: the White Bear Coffee