Urządzenie pomiarowe i regulujące AEGIS S - Inteligentne i wydajne dla procesu chłodzenia Artykuły firmy Kontakt do firmy

08.05.2023

AEGIS S jest łatwym w obsłudze urządzeniem pomiarowym i regulacyjnym dla parowników chłodniczych. Dzięki AEGIS S użytkownicy mogą łatwo, dokładnie i niezawodnie monitorować i kontrolować parametry procesu, aby zapewnić optymalny proces chłodzenia.

Dzięki zależnemu od czasu lub wartości pomiarowej dozowaniu biocydów i monitorowaniu przewodności elektrolitycznej, AEGIS S zapobiega rozwojowi biologicznemu i utrzymuje rury i wymienniki ciepła w czystości.

Cechy sterownika obejmują intuicyjny interfejs użytkownika z wyświetlaczem dotykowym, podgląd na żywo animowanego obiegu chłodniczego z wartościami pomiarowymi oraz wyświetlanie stanu procesu.

AEGIS S umożliwia ekonomiczną pracę dzięki timerom na okres zima/lato i dni tygodnia, automatycznym raportom i innym funkcjom wspierającym użytkownika, jak np. zintegrowany kalendarz konserwacji. Elastyczne opcje komunikacji oferują wydajną i niezawodną wymianę danych.

W przypadku uzdatniania wody chłodzącej w wyparkach regulator spełnia wymogi VDI 2047 i 42. BImSchV.

Zakres zastosowania
Poniższa lista jest ogólnym przedstawieniem zasadniczo odpowiednich zastosowań dla tego produktu. Prosimy o kontakt z osobistą osobą kontaktową w celu omówienia wykorzystania produktu w indywidualnym zastosowaniu.

  • Regulacja odsalania w chłodniach wentylatorowych
  • Ilościowe sterowanie lub regulacja dozowania inhibitora korozji, dozowania środka przeciwpieniącego oraz dyspergatorów proporcjonalnie do ilości
  • Pomiar i kontrola stężenia inhibitora
  • Pomiar i regulacja wartości pH oraz napięcia redoks
  • Dozowanie produktów biobójczych w zależności od czasu lub wartości pomiarowej


Źródło i fot.: ProMinent