Wędliny ZM Pekpol z certyfikatem 'Doceń Polskie' Artykuły firmy Kontakt do firmy

05.11.2020

Produkty ZM Pekpol otrzymały certyfikaty Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie TOP PRODUKT”, które są potwierdzeniem ich wysokiej jakości. Na liście znalazło się aż pięć produktów: Kiełbasa podwawelska oryginalna, Kiełbasa ostrołęcka, Kiełbasa Kurpiowskie Specjały, Szynka dębowa i Schab krotoszyński. Wyroby, zgłoszone do XXXVII certyfikacji programu, zdobyły maksymalne noty we wszystkich kategoriach.

Celem programu „Doceń polskie” jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu „Doceń polskie” zajmują się specjaliści zawodowo związani z żywnością i technologią żywienia, którzy tworzą Lożę Ekspertów. Warunkiem udziału produktu w atestacji jest posiadanie przez niego tzw. polskiego akcentu, oznaczającego, że wytwarzany jest z rodzimych składników, na podstawie tradycyjnej receptury lub na terenie naszego kraju. Eksperci przyznają indywidualnie każdemu z produktów noty w skali od 1 do 10 – oceniają jego smak, wygląd i stosunek jakości do ceny. Do zdobycia godła promocyjnego potrzebnych jest min. 7,5 pkt., tytułem TOP PRODUKT nagradzane są wyroby z maksymalnymi notami.

– Bardzo cieszą nas przyznane certyfikaty – znak „Doceń polskie” jest rozpoznawany przez klientów i cieszy się ich zaufaniem. Wyśrubowane kryteria oceny sprawiają, że konsumenci mogą mieć pewność, że produkty oznaczone Godłem Programu cechuje najwyższa jakość i doskonały smak. Ponadto są pewne i godne polecenia oraz rekomendowany przez doświadczonych specjalistów z branży spożywczej– mówi Małgorzata Wódkiewicz z Zakładów Mięsnych Pekpol Ostrołęka.

Patronem honorowym programu promującego polską żywność najwyższej jakości jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Audyt produktów biorących udział w programie odbył się w dniu 28 października br. w Hotelu Centrum w Sosnowcu. O godło programu ubiegało się 77 producentów, którzy do oceny zgłosili 186 produktów.

Zakłady Mięsne Pekpol Ostrołęka to firma z ponad 45-letnią tradycją, która od początku funkcjonowania jest znaczącym i prężnie rozwijającym się producentem wędlin w Polsce. Bazowym elementem strategii ZM Pekpol jest wykorzystanie nowoczesnej technologii, sprawdzonych receptur oraz wytwarzanie produktów wysokiej jakości, co bardzo cenią konsumenci.

Źródło i fot.: Sfera Group