Zestaw premierowych IPA od Pinty Artykuły firmy Kontakt do firmy

24.11.2021

W szczycie handlowego sezonu na piwne zestawy Browar Pinta przygotował Pinta Your IPA Box – próbkę różnorodności IPA, najpopularniejszego stylu w piwowarstwie rzemieślniczym.

W skład zestawu wchodzą trzy premierowe piwa uwarzone z trzech różnych zbóż w połączeniu z bardzo wyrazistymi chmielami z USA oraz dedykowana do zestawu szklanka i podkładki pod piwo.

– Po raz pierwszy zestaw z Pinty trafia do niemal całego rynku detalicznego. Będzie gratką nie tylko dla naszych fanów, ale też dla kogoś kto chciałby zorganizować domową degustację lub szuka prezentu dla miłośnika piw rzemieślniczych – mówi Ziemowit Fałat, współwłaściciel Browaru Pinta.

Różne oblicza stylu IPA piwowarzy z Pinty przedstawiają w wersji pszenicznej, owsianej i ryżowej. W smaku i aromacie zaproponowanych piw, dzięki solidnej dawce amerykańskich chmieli, można przede wszystkim spodziewać się owoców cytrusowych i tropikalnych.

Zestawy Pinta Your IPA Box będzie można znaleźć w hipermarketach Auchan i Carrefour, supermarketach POLO Market, dyskontach Lidl, marketach alkoholowych Duży Ben, MAKRO Cash and Carry oraz w najlepszych sklepach specjalistycznych i tradycyjnych.

IPA, czyli India Pale Ale jest od kilku lat najczęściej warzonym stylem piwa w Polsce. Według portalu Piwna Zwrotnica, ponad jedna trzecia spośród 2071 premierowych piw uwarzonych przez wszystkie browary w Polsce w 2020 roku to były różne warianty IPA. Według badania ABR Sesta „Preferencje piwne Polaków”, w sierpniu 2021 roku 2% respondentów pijących piwa preferowało te w stylu IPA/APA.

Źródło i fot.: materiały prasowe Pinta