Mondelēz International finalizuje transakcję przejęcia firmy Chipita SA Artykuły firmy Kontakt do firmy

04.01.2022

Mondelēz International, lider branży przekąsek, wita w swoich strukturach spółkę Chipita Global S.A., jej utalentowanych pracowników, uwielbiane przez konsumentów marki i bogaty dorobek. Transakcja stwarza nowe możliwości innowacyjnych połączeń rogalików i wypiekanych przekąsek Chipita Global S.A. z markami Mondelēz International, takimi jak Cadbury czy Milka.

Mondelēz International ogłosił dziś, że zakończył proces przejęcia spółki Chipita Global S.A., najszybciej rozwijającej się firmy w kategorii rogalików i wypiekanych przekąsek w Europie Centralnej i Wschodniej.

Przejęcie umożliwi Mondelēz International, zarówno w skali globalnej, jak i na rynkach lokalnych, zaoferowanie szerokiego asortymentu wyrobów piekarniczych w Europie, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na tę kategorię. Transakcja otworzy również nowe możliwości rozwoju, płynące z połączenia kultowych marek Mondelēz International takich jak Cadbury czy Milka z popularnymi markami rogalików i wypiekanymi przekąskami Chipita Global S.A., m.in. 7Days.

Przejęcie globalnej firmy Chipita to znaczący krok w kierunku realizacji celu Mondelēz International jakim jest inspirowanie ludzi na całym świecie do spożywania przekąsek w sposób odpowiedzialny. Jest to zarówno okazja do rozwoju marek Chipita Global S.A. na rynku lokalnym, jak i rozszerzenia asortymentu firmy na arenie międzynarodowej. Produkty firmy Chipita docierają już do dwóch miliardów konsumentów w ponad 50 krajach.

– Chipita to firma zbudowana na silnych fundamentach przez niezwykle utalentowany zespół. Cieszymy się, że do Mondelēz International dołączą jej wyjątkowi pracownicy, ulubione przez konsumentów marki i jej cały bogaty dorobek. Jest to element realizacji naszej strategii, której celem jest zdobycie pozycji globalnego lidera w branży przekąsek – skomentował Vince Gruber, EVP & President Mondelēz Europe. -Wejście Mondelēz International w kategorię rogalików i wypiekanych przekąsek poprzez przejęcie Chipita Global S.A. zwiększy tempo wzrostu w całej Europie i pomoże wzmocnić naszą obecność na kluczowych, szybko rozwijających się rynkach Europy Centralnej i Wschodniej.

Dziś zostanie powołany tymczasowy zespół zarządzający, który będzie kierował działaniami firmy Chipita i wspierał proces integracji, zaplanowanej na 2022 rok.

Zespołem składającym się z doświadczonych liderów Mondelēz International i Chipita Global S.A., pokieruje Ivo Naydenov, który pracuje w Mondelēz International w Europie Południowo-Wschodniej od prawie 20 lat. Ivo posiada wiedzę i bogate doświadczenie, które zdobył rozwijając swoją karierę w branży spożywczej i przekąskowej zarówno w Mondelēz International, jak i poza strukturami firmy.

- Od dawna z uznaniem obserwuję działalność firmy Chipita. Jestem podekscytowany możliwością pracy razem z naszymi nowymi koleżankami i kolegami nad innowacjami i nowymi wariantami produktów. Nawiązanie współpracy daje nam możliwość uczenia się od siebie oraz wspólnego rozwoju, tworząc tym samym nowe perspektywy dla naszych pracowników i marek. Zamierzamy wprowadzić firmę Chipita Global S.A. do Mondelēz International w sposób przemyślany i odpowiedzialny z szacunkiem dla jej wspaniałego biznesu, który został zbudowany przez jej pracowników w ciągu ostatnich 40 lat – komentuje Ivo Naydenov, pełniący tymczasowo obowiązki Dyrektora Generalnego.

Źródło i fot.: materiały prasowe Mondelez